چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۸:۲۴:۲۱
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

۷۰ میلیارد ریال ویژه اشتغال معتادان بهبودیافته در کاشان اختصاص یافت

فرماندار شهرستان کاشان ضمن اشاره به کشف ۴۹۰ کیلوگرم مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری گفت: ۷۰ میلیارد ریال ویژه اشتغال معتادان بهبودیافته در کاشان اختصاص یافت. محمدشریف زارعی ظهر امروز در مصلی بقیه‌الاعظم(عج) کاشان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان و غدیر، اظهار داشت: در این ایام روز جهانی […]

فرماندار شهرستان کاشان ضمن اشاره به کشف ۴۹۰ کیلوگرم مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری گفت: ۷۰ میلیارد ریال ویژه اشتغال معتادان بهبودیافته در کاشان اختصاص یافت.

محمدشریف زارعی ظهر امروز در مصلی بقیه‌الاعظم(عج) کاشان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان و غدیر، اظهار داشت: در این ایام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر را در پیش داریم که رهبر معظم انقلاب به عنوان یکی از مهمترین‌ آسیب‌های اجتماعی از آن یاد کردند.

وی ضمن اشاره به نامگذاری روز جهانی عاری از مواد مخدر با هدف ریشه‌کن کردن این مواد افیونی، افزود: در شهرستان کاشان تعداد شش مرکز ماده ۱۵ یا همان کمپ‌های مواد مخدر را داریم و این مراکز برای افرادی است که تمایل به ترک مواد مخدر دارند که پس از سیر مراحل درمان از این مراکز خارج و بخش قابل توجهی از آنان نیز به زندگی عادی خود باز می‌گردند.

فرماندار شهرستان کاشان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ نفر از مددجویان در این مراکز شهرستان کاشان بستری هستند، ابراز داشت: در سال گذشته ۲۲۶ نفر از این مراکز ترخیص شدند و به زندگی عادی خود بازگشتند؛ اداره بهزیستی شهرستان کاشان بر این مراکز نظارت دارند و فعالیت آنان را رصد می‌کنند.

وی با بیان اینکه علاوه بر درمان معتادان باید اشتغال بعد از ترک را نیز در نظر بگیریم، گفت: در این راستا ۷۰ میلیارد ریال در راستای اشتغال این افراد تسهیلات کم‌‌بهره تخصیص یافت و خانواده‌ها و افرادی که درگیر موضوع اعتیاد هستند دو هزار و ۴۳۱ نفر هستند.

زارعی تصریح کرد: معتادان متجاهر نیز افرادی هستند که تمایل به درمان ندارند و در برخی نقاط شهر این افراد قابل رویت بوده و از خانواده فراری هستند به نحوی که در شهرستان کاشان ۱۲۰ معتاد متجاهر مرد وجود دارد و پیش‌بینی شده که تعداد ۲۰ معتاد متجاهر خانم داریم.

وی تاکید کرد: ۱۰ نفر از معتادان متجاهر بانوان به کمپ ترک اعتیاد استان اصفهان انتقال داده شدند در حالی که در کاشان کمپ ماده ۱۶ نداریم و تلاش می‌کنیم تا این مرکز در کاشان ایجاد شود در حالی که چهار نهاد اداره بهزیستی، نیروی مقاومت سپاه، نیروی انتظامی و اداره زندان‌ها امکان ایجاد این مرکز را دارند.

فرماندار شهرستان کاشان با بیان اینکه هزینه مراکز ماده ۱۶ بسیار زیاد است، افزود: مراکز باید به بسیاری از امکانات مجهز باشند چراکه ممکن است افراد ممکن است تا حتی یک سال در این مرکز بستری باشند و اقدامات درمانی و روانشناسی بر روی این افراد انجام شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد معضلات زیادی را به دنبال دارد، ابراز داشت: در سال جاری اقداماتی انجام شده و برنامه‌هایی نیز در پیش رو داریم در حالی که بحث طلاق، سرقت و غیره از موضوعاتی است که اعتیاد در خانواده به دنبال خود می‌آورد.

زارعی با بیان اینکه ۶۶ مرکز درمان اختلال مصرف مواد در کاشان وجود دارد، گفت: سه مرکز از این مراکز دولتی هستند و ۵۲ مرکز خصوصی در کاشان و ۱۱ مرکز خصوصی در آران و بیدگل مستقر هستند و از سوی دیگر دو مرکز دولتی نیز در کاشان و یک مرکز دولتی نیز در شهرستان آران و بیدگل مستقر هستند.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر با داروهای مختلف در مراکز درمانی اختلال مواد مخدر تحت درمان هستند، تصریح کرد: تعداد افراد تحت درمان ۹ درصد افزایش بیمار به ثبت رسیده است که دلایل مختلفی دارد که افزایش مهاجران ایرانی و غیرایرانی در منطقه از جمله دلایل این افزایش است.

فرماندار شهرستان کاشان تاکید کرد: در سه ماهه سال جاری ۱۷۰ نفر دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر و ۳۰۰ معتاد را داشتیم و ۴۹۰ کیلوگرم مواد مخدر را در شهرستان کاشان کشف و ضبط کردیم که نسبت به مشابه سال گذشته کشف مواد مخدر افرایش داشته است.

وی ضمن اشاره به اجرای طرح “یاری‌گران زندگی” در کاشان افزود: این طرح در یکی از روستاهای بخش برزک اجرایی شده است به نحوی که در یک کانون با مسئولان مختلف برنامه‌هایی را برای افراد گرفتار در دام اعتیاد برنامه‌ریزی می‌کنند.

زارعی با بیان اینکه اعتیاد بزرگترین منکر قرن حاضر نامیده شده است، تصریح کرد: باید اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در کشور و منطقه صورت پذیرد تا بتوان یک جامعه سالم داشته باشیم و از این رو انتظار داریم از عموم خانواده‌ها تا یک مراقبت و نظارت فعال بر روی فرزندان خود داشته باشند و به صورت مستمر سطح آگاهی فرزندان را باید افزایش دهند.

وی ضمن تاکید بر تقویت نگرش منفی در قبال مصرف مواد مخدر در فرزندان و توجه به انزوای اجتماعی تاکید کرد: این موارد وظایف والدین است در حالی که در برخی موارد وظیفه مادران پررنگ‌تر است چراکه مادر نقش مهمی در تربیت فرزندان دارد.

فرماندار شهرستان کاشان نبود آرامش در خانواده‌ها را یکی از دلایل روی آوردن فرزندان به مواد مخدر دانست و افزود: والدین الگوی موثری در حوزه مواد مخدر برای فرزندان محسوب می‌شود و از سوی دیگر والدین و فرزندان باید برای رفع مشکلات ارتباط نزدیکی داشته باشند و باید باورهای دینی و مذهبی فرزندان را نیز تقویت کرد.
مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ بیست و نهمین جایگاه عرضه سوخت کاشان طی آئینی با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و مهندس گیتی‌منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان در بلوار حضرت زینب(س) راوند بهره برداری شد. این جایگاه در زمینی به مساحت ۷۱۲ متر مربع، با سرمایه گذاری […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان در آیین تحویل نخستین سند مالکیت تک برگ برای انبار نفت کاشان گفت: در گذشته جلسه ای در خصوص تعیین تکلیف و صدور اسناد مالکیت انبار نفتی کاشان با مسوولان مربوط برگزار شد،برنامه ما انتقال این انبار از داخل شهر به مکان جدید در ۲۰ کیلومتری کاشان است و امروز نخستین […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

  نخستین سند مالکیت تک برگ برای یکی از املاک شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه کاشان با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان، گیتی منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان و رییس اداره ثبت اسناد و املاک کاشان ، طی آیینی تحویل شد. گفتنی است؛ انبار نفت فعلی کاشان ۷۰ سال قدمت […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

یازدهمین جلسه کارگروه اجرای انتخابات شهرستان به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور بخشداران و مسئولین کمیته های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. تشکیل هیئات اجرایی طبق برنامه زمان بندی، بررسی مصوبه ایجاد دبیرخانه دائمی انتخابات در شهرستان، آماده سازی سالن ویژه ثبت نام نهایی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =