چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۶:۵۸:۱۴
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

۶ مرکز درمانی ترک اعتیاد در این شهرستان فعالیت می کند

۶ مرکز درمانی ترک اعتیاد در این شهرستان فعالیت می کند فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه در حال حاضر ۶ مرکز درمانی ترک اعتیاد و کاهش آسیب های مواد مخدر در این شهرستان فعالیت می کند، گفت: ۱۵۰ نفر بیمار در این تعداد مرکز بستری و تحت مراقبت می باشند. محمدشریف زارعی پیش از […]

۶ مرکز درمانی ترک اعتیاد در این شهرستان فعالیت می کند

فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه در حال حاضر ۶ مرکز درمانی ترک اعتیاد و کاهش آسیب های مواد مخدر در این شهرستان فعالیت می کند، گفت: ۱۵۰ نفر بیمار در این تعداد مرکز بستری و تحت مراقبت می باشند.

محمدشریف زارعی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای بقیه‌الله‌الاعظم (عج) این شهر افزود:سال قبل ۲۲۶ نفر بیمار آلوده به مواد مخدر از مراکز ترک اعتیاد کاشان ترخیص و به چرخه زندگی عادی برگشتند.

وی اظهار کرد:باید بحث اشتغال بعد از ترک، برای افراد معتاد پیش بینی شود،سال قبل هفت میلیارد تومان برای اشتغال این افراد وام کم بهره پرداخت شد.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد:در حال حاضر ۲هزارو ۲۳۱ نفر درگیر مواد مخدر در کاشان هستند، تعدادی از این بیماران تحت عنوان معتاد متجاهر بوده و در جامعه رها می باشند.

زارعی گفت:۱۲۰ معتاد متجاهر مرد و ۲۰ معتاد متجاهر زن در سطح شهرستان داریم ، در سال قبل با تمهیداتی که با اداره بهزیستی و نیروی انتظامی کاشان داشتیم تعداد ۱۰ نفر از این افراد را به کمپ ترک اعتیاد مرکز استان منتقل کردیم.

وی افزود: اعتیاد آسیب هایی ازجمله طلاق،سرقت،شک و بدبینی را وارد خانواده ها می کند،۶۶ مرکز درمان اختلال مصرف مواد شامل سه مرکز دولتی و ۶۳ مرکز خصوصی در شهرستان کاشان داریم و از این تعداد ۵۲ مرکز خصوصی در کاشان و بقیه در شهرستان آران و بیدگل مستقر است.

وی اظهار کرد:در حال حاضر ۱۰ هزارو ۷۰۰نفر بیمار تحت درمان در مراکز یادشده در حال درمان هستند و در سال ۱۴۰۱ تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمان اختلال مصرف نسبت به سال ۱۴۰۰ ،۹درصد افزایش داشته است.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: در سال گذشته ۱۷۵نفر دستگیری قاچاقچی مواد مخدر و ۳۰۰ نفر معتاد داشتیم۴۹۰ کیلوگرم مواد مخدر در کاشان ضبط شد.

زارعی افزود:اجرای طرح یاری گران زندگی در سطح شهرستان کاشان شروع شده و بر مبنای آن و بعد از ابلاغ احکام، کانون فرهنگی شامل دهیار،اعضای شورای روستا و مسوول شبکه بهداشت و تعدادی از معتمدان روستا در کنار یکدیگر قرار گرفته و برای کمک به افراد گرفتار مواد مخدر برنامه هایی انجام می دهند.

وی اظهار کرد: پدیده اعتیاد به عنوان بزرگ ترین منکر قرن حاضر نامگذاری شده ،باید اقدامات فرهنگی و پیشگیری انجام شود تا جامعه سالم داشه باشیم،خانواده ها ارتباطات فرزندان با دوستانشان را رصد کنند و سطح آگاهی فرزندان را ارتقا دهند.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد:ایجاد آرامش و نشاط در سطح خانواه ها افزایش یابد، نبود نشاط در خانواده ممکن است فرزندان را به سمت مواد مخدر سوق دهد.

مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ بیست و نهمین جایگاه عرضه سوخت کاشان طی آئینی با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و مهندس گیتی‌منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان در بلوار حضرت زینب(س) راوند بهره برداری شد. این جایگاه در زمینی به مساحت ۷۱۲ متر مربع، با سرمایه گذاری […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان در آیین تحویل نخستین سند مالکیت تک برگ برای انبار نفت کاشان گفت: در گذشته جلسه ای در خصوص تعیین تکلیف و صدور اسناد مالکیت انبار نفتی کاشان با مسوولان مربوط برگزار شد،برنامه ما انتقال این انبار از داخل شهر به مکان جدید در ۲۰ کیلومتری کاشان است و امروز نخستین […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

  نخستین سند مالکیت تک برگ برای یکی از املاک شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه کاشان با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان، گیتی منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان و رییس اداره ثبت اسناد و املاک کاشان ، طی آیینی تحویل شد. گفتنی است؛ انبار نفت فعلی کاشان ۷۰ سال قدمت […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

یازدهمین جلسه کارگروه اجرای انتخابات شهرستان به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور بخشداران و مسئولین کمیته های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. تشکیل هیئات اجرایی طبق برنامه زمان بندی، بررسی مصوبه ایجاد دبیرخانه دائمی انتخابات در شهرستان، آماده سازی سالن ویژه ثبت نام نهایی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =